Tiga Vakfı olarak “Teknoloji Yıldızları Burs Programı”mızda yer alan genç mühendis adaylarını değerli konuşmacılarımızla bir araya getirdik. Bu özel buluşma, geleceğin teknolojileri ve iş hayatının dinamikleri hakkında keyifli sohbetlere sahne oldu.

Tüm bursiyerlerimizle ilk kez bir araya geldiğimiz ‘Teknoloji Yıldızları Buluşması: Teoriden Pratiğe” etkinliğimiz, Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel BARAN ve Yönetim Kurulu Başkanımız Adem Ali YILMAZ’ın konuşmalarıyla açıldı. Yılmaz, konuşmasında “Sizler ülkemizin geleceği için büyük bir önem taşıyorsunuz. Bugün burada bulunan her biriniz, geleceğin liderleri, bilim insanları, mühendisleri ve girişimcileri olarak ülkemizin kalkınmasında ve gelişiminde önemli rol oynayacaksınız. Kendinizi iyi yetiştirmek, sahip olduğunuz bilgi ve becerilerle doğup büyüdüğünüz topraklara borcunuzu ödemek büyük bir sorumluluktur. Bizler Tiga Vakfı olarak, bu noktada sizlere destek olmayı ve yol gösterici olmayı görev edindik.” cümlelerine yer verdi. Değerli isimler, bursiyerlerimizle teknoloji sektörünün, sağlığın ve iş dünyasının dinamiklerini paylaşarak geleceğin liderlerine ilham kaynağı oldu.

Etkinliğimiz paneller ve stantlar eşliğinde ilerleyen dolu dolu bir programla tamamlandı. Yapay zekâ araştırmalarından insan kaynaklarına kadar her departmana özel olarak hazırladığımız stantlarda, alanın uzman isimleri genç mühendis adaylarının iş hayatına dair sorularını yanıtladı.

Ülkemizin geleceğinde ve teknoloji hamlelerinde önemli rol oynayacağına inandığımız genç mühendis adaylarının coşkusu ve azmi bizi motive etti. Tüm konuşmacılarımıza, panel katılımcılarımıza ve bursiyerlerimize bize ayırdıkları zaman ve paylaşımları için yürekten teşekkür ederiz. Tiga Vakfı olarak “Teknoloji Yıldızları”nın mesleki ve kişisel gelişimlerini desteklemeye ve başarılarına katkı sunmak için çalışmaya devam edeceğiz.